Nasi absolwenci

Z ogromnym zainteresowaniem śledzimy losy naszych absolwentów. Cieszy nas, że dobrze radzą sobie w szkołach średnich, kończą studia, uzyskują tytuły naukowe, doktoraty, profesury. Przed reformą oświaty 50 % naszych uczniów kontynuowało naukę w szkołach średnich a około 40 % kończyło studia wyższe.
Dumni jesteśmy z osiągnięć mistrzów świata w kolarstwie – Joachima Halupczoka, Benedykta Kocota i Edwarda Barcika. Trzech mistrzów świata z naszej gminy!
Znani są absolwenci naszej szkoły, dziś księża i misjonarze: ks. Piotr Kansy (Gliwice-Łabędy), ks. Bonifacy Madla (Rudy Raciborskie), o. Sylwester Ozimek, o. Klaudiusz Okoń, o. Teodor Piechota (Togo), ks. Waldemar Spyra.
                 Znamy losy naszych absolwentów.
Oto kilka z nich:
- Anzgar Wieszołek ukończył szkołę (uk. sz.) w 1955r. i Technikum Geodezyjne w Opolu,
- Gabriela Mańczyk (uk. sz. 1978) i Akademię Medyczną w Zabrzu - lekarz stomatolog,
- Ewa Mańczyk (uk. sz. 1982) i Wydział Ekonomiczny WSP w Opolu – główna księgowa,
- dr hab. inż. Piotr Niesłony (uk. sz. 1986) badania naukowe i zajęcia na Politechnice Opolskiej, profesor PO
- dr hab. inż. Adam Niesłony (uk. sz.1988) badania naukowe i zajęcia na Politechnice Opolskiej,
profesor PO, prodziekan ds. nauki na Wydziale Mechanicznym
- Mariusz Giza (uk. sz. 1987) i WSI w Opolu, studia doktoranckie na Politechnice Wrocławskiej w dziedzinie Zarządzanie i Informatyka,
- Marek Wieszołek (uk. sz. 1991) i Politechnikę Wrocławską, dziś prowadzi własną firmę.
-Teresa Sordoń (uk. sz. 1992) i Akademię Medyczną w Zabrzu, lekarz stomatolog.

Naszymi absolwentami są dwie obecnie pracujące w naszej szkole nauczycielki Bożena Drożdżowska i Joanna Puschhaus.
Wśród naszych absolwentów są nauczyciele, lekarze, prawnicy, świetni fachowcy w wielu dziedzinach, sportowcy. Są laureaci nagród, stypendiów.
Drodzy absolwenci podzielcie się z nami waszymi sukcesami! Napiszcie do nas!